Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2019/2020

PRACA ZDALNA W PRZEDSZKOLU

Dziękujemy  rodzicom  za miłą  współpracę  podczas  prowadzonej  pracy  zdalnej  w  przedszkolu  i przesyłanie do nas  prac  swoich pociech  (zapraszamy  do  galerii)

25.11.2019 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były zajęcia, mnóstwo Miśków i wspólne zdjęcia.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF


20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. My też świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień poprzez: ciekawe zajęcia przybliżające dzieciom Konwencję o prawach dziecka, wspólną zabawę i głośny marsz ulicami Radzymina.

15.11.2019 TEATRZYK PT. "GDYBYM BYŁ PIRATEM"


Teatrzyk pt. „Gdybym był piratem” opowiedział nam wielką prawdę o tym, że skarbów można szukać na morzach i lądach, ale przyjaźni nie da się kupić za żadne pieniądze i skarby.

MAMA CZARKA CZYTAŁA DZIECIOM W GR. II


Za nami kolejne czytanie na dywanie. Tym razem odwiedziła nas mama  Czarka i przeczytała dzieciom ciekawe bajeczki m.in. bajkę o czerwonym piesku Cliffordzie pt. „Wielka sterta liści”.
 

I I II MIEJSCE W GMNINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "DAJ JAK NAJWIĘCEJ DOBRA - POZNAJEMY WIERSZE MICHALINY CHEŁMOŃSKIEJ-SZCZEPANKOWSKIEJ"

Dzieci z gr. IV wzięły udział w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Daj jak najwięcej dobra” – poznajemy wiersze Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej – poetki Mazowsza. Kaja zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Szymon II miejsce. GratulujemyJ
"ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA"- GRUPA II


14.11.2019r. grupa II  dołączyła do programu edukacji prozdrowotnej pn. „Zdrowy uśmiech przedszkolaka”, który jest realizowany w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie. Dzieci poznały zawód stomatologa oraz dowiedziały się jak właściwie należy dbać o ząbki

12.11.2019 KONCERT MUZYCZNY PT. "CZY NASZE CIAŁO MOŻE MÓWIĆ?"

Koncert muzyczny pt. „Czy nasze ciało może mówić?” Tak!!! Aktorzy teatru pantomimy  pokazali jak za pomocą gestów, ruchu, mowy ciała można przekazywać swoje emocje bez używania słów.
08.11.2019 DROGA GOLGOTY


Jedną z corocznych tradycji patriotycznych naszego przedszkola jest uroczyste obchodzenie Święta Niepodległości. Zapaliliśmy znicze na Drodze Golgoty Narodu Polskiego oraz na Cmentarzu Poległych w Radzyminie, a po powrocie o godz. 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

07.11.2019 - LEKCJA HISTORYCZNA


W naszym przedszkolu odbyła się lekcja historyczna z Panem Tomaszem Libnerem – byłym żołnierzem Wojsk Specjalnych. Przedszkolaki poznały zawód żołnierza, zobaczyły pełne umundurowanie, a nawet mogły je zamierzyć. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję.
06.11.2019 UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA "KOCHAM POLSKĘ, JESTEM POLAKIEM"


Uroczyście obchodziliśmy święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczno-patriotyczny przedstawiły dzieci z gr. III i IV. Takie uroczystości zawsze kształtują w dzieciach postawy patriotyczne i tożsamość narodową.

05.11.2019 KAMPANIA "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY" - GRUPA IV


Grupa IV wzięła udział w spotkaniu z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Podczas zajęć dzieci poznały najważniejsze znaki drogowe, kolory sygnalizacji oraz zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę. Dzieci otrzymały odblaskowe elementy, a przedszkole odblaskowego węża, który zwiększy nam bezpieczeństwo podczas spacerów poza teren przedszkola.

EDYCJA JESIENNA X PROJEKTU "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"


Grupa IV wzięła udział w X edycji projektu pn. „Zdrowo jem, więcej wiem”.  W ramach edycji jesiennej dzieci wzięły udział m.in. w lekcji o owocach i warzywach, podczas której nauczyły się je rozpoznawać,   w konkursie na najciekawszy Order Miłośnika Sportu oraz w promowaniu aktywności fizycznej. Podczas zebrania z rodzicami odbyło się forum zdrowia oraz dyskusja z rodzicami na temat projektu pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.  

IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM:"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II HONOROWY OBYWATEL RADZYMINA"


Wzięliśmy udział w IV gminnym konkursie plastycznym pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Honorowy Obywatel Radzymina”. Wyróżnienie w kategorii 5-6 latki zdobyła Zuzanna P. z grupy IV.  Zdjęcie wyróżnionej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć.
17.10.2019 - KONCERT MUZYCZNY PT. "O MUZYCE I TAŃCU GORĄCEJ HISZPANII"


Dziś na koncercie muzycznym przenieśliśmy się do Hiszpanii. Widzieliśmy tańce: andaluzyjskie flamenco,  aragońską jotę, pawanę i najbardziej przypominający corridę taniec pasodoble. Wszystko było takie prawdziwe: stroje, tancerze, instrumenty główne – gitara, kastaniety i trąbka. Ole!!!
14.10.2019 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W Dniu Edukacji Narodowej zawsze jest bardzo uroczyście. Dzieci występują z programem artystycznym, są laurki, kwiaty i życzenia i jest tak bardzo ciepło i serdecznie.
10.10.2019 WYCIECZKA DO DYNIOLANDU


Dynioland to miejsce niezwykłe. Czas tam spędzony na długo pozostanie w naszej pamięci. Czekało na nas dużo atrakcji: góry dyni, wielkich i maleńkich, rzeźby z dyń zatopione w akwariach, labirynty z wielkich beli siana, zupa z dyni, ciasto z dyni, zwierzęta (czarne świnie, króliki, kozy, owce, kury, konie), które można było karmić. A na koniec ognisko i pieczone kiełbaski. Po prostu super!!!

HIGIENA ZĘBÓW W GR. I


W ramach edukacji prozdrowotnej dzieci zostały zapoznane z zawodem stomatologa oraz dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, pastą i szczoteczką.

TEATRZYK PT. "PRZYGODY JACKA I PLACKA"


03.10.2019 w naszym przedszkolu wystąpili aktorzy z teatrzykiem pt. „Przygody Jacka i Placka”. Ich znakomita gra zapewniła dzieciom mnóstwo dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń. Inscenizacja „Przygód Jacka i Placka” w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, że należy pomagać innym i być uczciwym., a dobre uczynki zawsze są wynagradzane i dają ogromne zadowolenie.

Konkurs "Ziemniaczki cudaczki"


Konkurs na ziemniaczanego cudaczka rozstrzygnięty. Aż 58 przedszkolaków wzięło w nim udział i wykonało z ziemniaka ciekawego cudaka. Nagrody zostały rozdane, a ze zgromadzonych prac została zorganizowana wystawa na holu dolnym w przedszkolu.

26.09.2019 Święto Pieczonego Ziemniaka


Święto Pieczonego Ziemniaka tu już tradycja. Zapoznaliśmy się z historią, odmianami oraz wartościami ziemniaków. Były konkursy, wspaniałe zabawy i degustacja upieczonych ziemniaków.

26.09.2019 koncert muzyczny pt. "O tajemnicach dźwięku"

Na niezwykłym koncercie „O tajemnicach dźwięku” wszyscy siedzieli jak zaczarowani. Instrumenty rodem z Tybetu najbardziej podobały się widowni. Wielkie gongi, dzwonki, magiczne misy, a potem trąbka i pan śpiewający operowym tenorem.26.09.2019 Święto Pieczonego Ziemniaka
 

20.09.2019 Sprzątanie świata


Akcja „Sprzątanie świata” to obowiązkowe wydarzenie we wrześniowym grafiku wydarzeń przedszkola. Po wstępnej pogadance poprzedzającej wyjście poszliśmy sprzątać świat m.in. park Eleonory Czartoryskiej, a po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek.


19.09.2019 Sportowe zajęcia pokazowe

Sportowe zajęcia pokazowe to była super zabawa. Dzieci naśladowały przeróżne zwierzęta i bawiły się przy tym znakomicie.
 

17.09.2019 teatrzyk pt. "Niezwykła podróż"

Dziś gościliśmy aktorów z przedstawieniem pt. „Niezwykła podróż” i dowiedzieliśmy się z radością, że do spełnienia marzeń nie są potrzebne zaczarowane przedmioty, a jedynie wyobraźnia. Lecieliśmy na czarodziejskim dywanie, wędrowaliśmy w butach stumilowych i poznaliśmy zabawne zwyczaje panujące w różnych częściach świata.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny