Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2018/2019


Zakończenie Roku
Nadszedł dzień zakończenia roku przedszkolnego 2018/2019. Zobaczyliśmy efekty całorocznej pracy i myślami przenieśliśmy się w podróż wakacyjną. Tytuły zaprezentowanych przedstawień w poszczególnych grupach:
I – „Motyle i kwiatki”


II – „Na łące”


III – „Dżungla”


IV – „Pożegnanie przedszkola”

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury


Kubusiowi Przyjaciele Natury to akcja, która na stałe zagościła w naszym przedszkolu. Dzieci uczestniczyły w dniu marchewki, w zajęciach fizycznych oraz plastycznych.

07.06.2019r. Piknik rodzinny pt. "Kwiatkowe żarty"


Na Święcie Rodziny spotkaliśmy się wszyscy. Było gorąco, wesoło, były wspólne zabawy, konkursy, muzyka i wiele atrakcji, także kulinarnych, Ale najpiękniejszym widokiem były uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców.

31.05.2019 wycieczka do Kolorado


Z okazji Dnia Dziecka byliśmy w Kolorado. To najlepszy prezent – tyle zabawy w jednym miejscu, że trzeba się było nieźle śpieszyć, by pobawić się wszystkim, co tylko było dostępne, a wybór był przeogromny.

30.05.2019 Mama Liliany czytała dzieciom w gr. III


Ostatnie w maju czytanie na dywanie. Tym razem mama Liliany przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Dobre rady”.

MAMA WIOLETKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. I


Gościem w gr. I była mama Wioletki, która przeczytała dzieciom bajkę „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz „Kicia Kocia jest chora”.

24.05.2019 SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI


Byliśmy z wizytą u strażaków. Widzieliśmy dużo i wszystko było super. Mogliśmy przymierzać hełm strażacki, ale najciekawsze były samochody i ich wyposażenie, o których pan strażak nam opowiadał. Na koniec wszyscy obiecali zostać strażakami. Dziękujemy.

20.05.2019R. TEATRZYK PT. "PRZYGODY BOCIANA KLEKOSŁAWA"


Bocian Klekosław zabrał nas w podróż z Afryki do Polski. Po drodze miał dużo ciekawych przygód i poznał przyjaciół, a także przypomniał dzieciom symbole narodowe.

"ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA" - GR. II


Tym razem grupa II wzięła udział  w programie edukacji prozdrowotnej pn. „Zdrowy uśmiech przedszkolaka”. Pani doktor pokazała dzieciom narzędzia używane przez dentystów, a następnie uczyła dzieci jak należy prawidłowo szczotkować zęby.

MAMA MARYSI I IRENKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. III


Do akcji czytania dzieciom dołączyła mama Marysi i Irenki z gr. III, która przeczytała dzieciom książeczkę o niezwykłych przygodach psa Reksia.

KONCERT MUZYCZNY "O ZUZI, KTÓRA CHCIAŁA POZNAĆ CAŁĄ EUROPĘ"


Koncert muzyczny pt. „O Zuzi, która chciała poznać całą Europę” to widowisko, którego głównym tematem były wędrówki po Europie. Dzieci poznały słynne utwory polskich i europejskich kompozytorów oraz zostały zapoznane z najpopularniejszym instrumentem dętym – trąbką.

PAPIER CZERPANY - ZAJĘCIE W GR. IV


Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się ochrony środowiska naturalnego. Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę jest recykling, czyli ponowne wykorzystanie różnych surowców. Dzieci z gr. IV już wiedzą jak robi się papier czerpany z recyklingu.

KONKURS W PRZEDSZKOLU "STROIK WIELKANOCNY"


Konkurs na strok wielkanocny rozstrzygnięty, nagrody rozdane a laureaci szczęśliwi.

KONKURS PLASTYCZNY "KOLOROWA WIELKANOC"


Jedną z Wielkanocnych tradycji jest robienie pisanek oraz świątecznych stroików, dlatego wzięliśmy udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę oraz stroik świąteczny. Praca Natalii zajęła pierwsze miejsce, a praca Tui drugie miejsce. Gratulujemy.

UDZIAŁ W KONKURSIE PT. "CHROŃ NATURĘ - NIC WIELKIEGO, ZRÓB DLA ZIEMI COŚ DOBREGO"

Wzięliśmy udział w XI edycji konkursu o tematyce ekologicznej pt. „Chroń naturę – nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego”. Organizatorem konkursu jest Województwo Mazowieckie. Udział wzięły dzieci z gr. III: Liliana, Zuzia i Aleksander. 

PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS" W GR. IV


W ramach programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas” dzieci z gr. IV uczestniczyły w różnych zajęciach: poznały źródła dymów w środowisku, dowiedziały się, że dym papierosowy jest szkodliwy dla zdrowia, uczestniczyły w różnych zabawach i wspólnie wykonały pracę grupową.

29.04.2019 KONCERT MUZYCZNY "DLACZEGO BALET TAK NAM SIĘ PODOBA?"


Koncert muzyczny pt. „Dlaczego balet tak nam się podoba?” to program, w którym podziwialiśmy układy choreograficzne z różnych okresów w dziejach baletu, aż po taniec współczesny.

MAMA JULIANA CZYTAŁA DZIECIOM W GR. I


Za nami kolejne czytanie na dywanie. Tym razem gościliśmy mamę Juliana w gr. I, która przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Pani biedronka”.

25.04.2019 UDZIAŁ W III RADZYMIŃSKIM PRZEGLĄDZIE MUZYCZNYM

Dzieci z grupy IV wzięły udział w III radzymińskim przeglądzie muzycznym pt. „Tańczę, śpiewam, gram” i zaprezentowały utwory „Zakochani na wiosnę” i „W moim ogródeczku”. Przedszkolaki zostały nagrodzone wielkimi brawami, nie zabrakło upominków i trofeum za wspaniały występ.
24.04.2019 UDZIAŁ W AKCJI EDUKACYJNEJ "OD PRZEDSZKOLAKA DO SENIORA"

Wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej „Od przedszkolaka do seniora – życie w zrównoważonym środowisku” przeprowadzonej przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w lesie i jak w takich przypadkach należy się zachować.
16.04.2019 GRUPA IV W UMIG RADZYMIN

Grupa IV była z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin. Dzieci obejrzały gabinet pana Burmistrza, zadawały pytania dotyczące Radzymina oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

12.04.2019 TEATRZYK PT. "RATUJMY LAS"

Aktorzy teatrzyku pt. „Ratujmy las” przedstawili dzieciom w jaki sposób człowiek niszczy las, a także przestrzegli przed zbliżaniem się do dzikich zwierząt, zjadaniem i zbieraniem nieznanych owoców i grzybów.

MAMA SARY I POLI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. III


Do akcji czytania dzieciom dołączyła mama Sary i Poli z gr. III, która przeczytała dzieciom książeczki pt. „Naciśnij mnie”, „Turlututu”, „A kuku” i „To ja”.

29.03.2019 MAMA WIKTORA CZYTAŁA DZIECIOM W GR. I


Gościliśmy mamę Wiktora, która przeczytała dzieciom opowiadanie E. Piotrowskiej pt. „Przedszkolak na medal”.

25.03.2019 KONCERT MUZYCZNY "DO, RE, MI, CZY JUŻ WIESZ, CO TAK BRZMI?"


Koncert muzyczny pt. „Do, re, mi, czy już wiesz, co tak brzmi?” to świetna zabawa – każdy był dyrygentem, a nawet mógł grać na specjalnych skrzypcach dla dzieci.

21.03.2019 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


Pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy bardzo uroczyście i kolorowo. Ubrani na zielono obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę IV, a potem z Marzanną i grą na własnoręcznie wykonanych instrumentach maszerowaliśmy ulicami Radzymina śpiewając piosenki o wiośnie.

ZIELONE OGRÓDKI W SALACH


Zainteresowani wiosną założyliśmy zielone ogródki w salach i wyhodowaliśmy cebulę, pietruszkę i fasolę. Każde dziecko posadziło swoją roślinkę  oraz obiecało doglądać i podlewać każdego dnia.

01.03.2019 TEATRZYK PT. "DZIKIE GĘSI"


Teatrzyk pt. „Dzikie gęsi” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena to bardzo piękna opowieść o tym co w życiu najważniejsze czyli miłość, rodzina i przyjaciele.

KONKURS PLASTYCZNY "POLICJANT I JA"


Grupa III i IV wzięła udział w konkursie plastycznym  dla dzieci w wieku przedszkolnym „Policjant i ja”. Konkurs był elementem działań edukacyjno-profilaktycznych realizowanych przez Komendę Stołeczną Policji w ramach programu edukacyjnego „Z Borsukiem bezpieczniej”.

GALAKTYKA - ZAJĘCIE W GR. IV


Podczas realizacji tematu „Wyprawa w kosmos” ciekawym zajęciem było wykonanie przez dzieci z grupy IV galaktyki w słoiku.

KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA"


Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Nadmie pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Pierwsze miejsce w kategorii 3-latków zdobył Wiktor.

WULKAN- EKSPERYMENT CHEMICZNY DLA DZIECI W GR. IV


W związku z realizacją tematu o wulkanach, dzieci z gr. IV mogły zaobserwować czym jest wulkan  i w jaki sposób wybucha. Przeprowadzony został eksperyment, do którego potrzebna była soda oczyszczona, woda, ocet, barwnik spożywczy oraz wcześniej zrobiony stożek z masy solnej. Wybuch był spektakularny, a wszystko dzięki reakcji chemicznej: ocet (kwas) wchodzi w reakcję z sodą (zasada) i powstały bąbelki dwutlenku węgla -  to właśnie nasza lawa.

20.02.2019 BAL KARNAWAŁOWY PT. "WYPRAWA W KOSMOS"


Na tegorocznym balu karnawałowym wybraliśmy się w podróż kosmiczną. Zwiedzaliśmy planety, lecieliśmy rakietą, rozwiązywaliśmy zagadki i dobrze się bawiliśmy.

15.02.2019r. PRZEDSZKOLAK CZYTA PRZEDSZKOLAKOM W GR. IV


W dalszym ciągu odkrywamy magię książek. Tym razem dzieciom czytała Lila z gr. IV. Wszyscy byli zachwyceni umiejętnością płynnego czytania bajki o Kopciuszku i przenieśli się myślami do świata bajek.

...
AKCJA "GÓRA GROSZA"


W dniach 26.11.2018r. – 02.01.2019r. wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Akcja jest przeprowadzana na terenie całej Polski i polega na zbiórce monet. W tym roku przekazaliśmy 48 zł i 80 gr. Kwota została przekazana Towarzystwu Nasz Dom, które wspiera dzieci wychowujące się poza własną rodziną.

31.01.2019 TEATRZYK PT. "OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI"

Podczas ferii wybraliśmy się do Sali Koncertowej na teatrzyk pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Obejrzeliśmy przepiękną bajkę, która promuje czytelnictwo, bo przecież jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardzo ubogi i szary.
ZIMOWE ZABAWY


Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Ale my się zimy nie boimy i na śniegu się bawimy. W ferie za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.

22.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to bardzo wdzięczne święto dla nas wszystkich. Dzieci kochają swoich dziadków, a dziadkowie uwielbiają rozpieszczać swoje wnuki. Spotkania odbyły się w każdej grupie w przesympatycznej atmosferze i wszyscy byli bardzo szczęśliwi

15.01.2019 KONCERT MUZYCZNY PT. "OBCOJĘZYCZNA PIOSENKA PRZEDSZKOLAKA"


W programie styczniowego koncertu muzycznego zostały zaprezentowane piosenki w języku angielskim i hiszpańskim. W czasie muzycznej zabawy poznaliśmy słownictwo dotyczące części ciała, kolorów oraz nazwy zwierząt. Nie zabrakło też rytmów latynoskich, tanga oraz kowbojskiego dzikiego zachodu.
07.01.2019 R. TEATRZYK PT. "MAGICZNY PŁATEK ŚNIEGU"


W styczniu w naszym przedszkolu został wystawiony spektakl musicalowy z przepiękną zimową dekoracją. Aktorzy mieli kolorowe stroje i ciekawe rekwizyty, a efekty świetlne oraz dźwiękowe pozwoliły na to, aby każdy mógł poczuć atmosferę prawdziwego teatru. Bohaterką przedstawienia była żyrafa o bardzo krótkiej szyi, która wyruszyła w poszukiwaniu magicznego Płatka Śniegu.

MIĘDZYGMINNY KONKURS WOKALNY PT. "WSPÓLNE KOLĘDOWANIE"


Wzięliśmy udział w międzygminnym konkursie wokalnym pt. „Wspólne kolędowanie” i to z ogromnym sukcesem zajęliśmy miejsca:
- w kategorii wiekowej 3 l. – 1 miejsce
- w kategorii wiekowej 4 l. – 2 miejsce
- w kategorii wiekowej 5 l. – 1 miejsce
- w kategorii wiekowej 6 l. – 1 miejsce
BRAWO NASI  ARTYŚCI!!!

18, 20.12.2018 R. ODBYŁY SIĘ SPOTKANIA WIGILIJNE


Spotkania wigilijne z rodzicami to tradycja świąteczna naszego przedszkola. Były jasełka, opłatek, życzenia i wspólnie spędzone przyjemne chwile.

PRZEDSZKOLAKI Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI


Przedszkolaki z gr. III wyruszyły w świąteczną podróż, żeby złożyć życzenia Panu Burmistrzowi i wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.

13.12.2018 R. GRUPA I I II NA BALU MIKOŁAJKOWYM


Dwie najmłodsze grupy zostały zaproszone na zabawę mikołajkową do Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Bawiliśmy się cudownie ze wszystkimi postaciami z bajek, Mikołajem i jego pomocnikami elfami. Śpiewaliśmy kolędy i wzięliśmy udział w treningu piłkarskim klubu Legia Warszawa.

12.12.2018 MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU


Mikołaj jak zwykle nie zapomniał o naszym przedszkolu. Tym razem przybył z zabawnym pajacykiem, który razem z Mikołajem wymyślał świetne zabawy. No i prezenty były mega ciężkie.

"ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA"-GRUPA III


10.12.2018 r. grupa III dołączyła do programu edukacji prozdrowotnej pn. „Zdrowy uśmiech przedszkolaka”. Dzieci zostały zapoznane z narzędziami używanymi przez dentystów oraz dowiedziały się jak dbać o zęby, by były czyste i zdrowe.

OGLĄDALIŚMY ŻYWĄ SZOPKĘ


Mieliśmy super okazję zobaczyć żywą szopkę na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Dzieci widziały Maryję i Józefa z Dzieciątkiem na sianku w otoczeniu żywych zwierząt – osiołka, owiec, królików, kóz i kur. Anioł pozwalał odważnym karmić zwierzęta.

06.12.2018 R. WYCIECZKA DO KINA W WOŁOMINIE


Byliśmy na sztuce teatralnej pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Atmosfera była teatralna, efekty specjalne robiły wrażenie, a aktorzy z krakowskiego Teatru Współczesnego po prostu rewelacyjni.

05.12.2018 R. MALUSZKI UBIERAJĄ CHOINKĘ


A w przedszkolu przyszedł czas na ubieranie choinki. Teraz już jesteśmy gotowi na przyjście Św. Mikołaja.

 

I i II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  "POLSKA- MÓJ KRAJ"

Dzieci z gr. III i IV wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Polska – mój kraj”, którego organizatorem było Przedszkole nr 2 w Radzyminie. Aleksander z gr. III zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Ania z gr. IV- II miejsce. Gratulujemy

UDZIAŁ W KONKURSIE PT. "WOLNOŚĆ JEST W NAS! DUMNI ZE SWOJEJ NIEPODLEGŁEJ!"


Wzięliśmy udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Wolność jest w nas! Dumni ze swojej niepodległej!” pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracę konkursową wykonała Blanka z gr. IV. Zapraszamy do galerii zdjęć.

II EDYCJA AKCJI EDUKACYJNEJ "WYRAŹNI NA DRODZE"


Grupa III wzięła udział w II edycji akcji edukacyjnej „Wyraźni na drodze”, której celem jest promowanie bezpieczeństwa i widoczności na drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym.  Akcja polegała na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych, dotyczących widoczności oraz bezpieczeństwa na drodze. Za udział w akcji dzieci otrzymały odblaski i książeczki aktywności.

27.11.2018 MAMA HELENKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. I


Do akcji czytania dzieciom dołączyła mama Helenki z gr. I, która przeczytała dzieciom książeczkę dla maluszków pt. „Niesforny miś”.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


26.11.2018 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu nasze przedszkolaki zabrały ze sobą do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia, z którym spędziły cały dzień w przedszkolu. Misie brały udział w zabawach, pracach plastycznych, leżakowaniu, a także zostały sfotografowane w naszej przedszkolnej misiowej fotobudce.

MAMA NATALKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. III


23.11.2018 grupa III gościła mamę Natalki, która przeczytała dzieciom dwie baśnie „Jaś i Małgosia” oraz „Paluszek”. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

20.11.2018 TEATRZYK PT. "NA MISIOWYCH URODZINACH NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA"


„Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina” – taki był tytuł teatrzyku w wykonaniu aktorów teatru z Krakowa. Dowiedzieliśmy się, że w życiu każdego z nas najważniejsza jest miłość, przyjaźń i rodzina.

16.11.2018 LEKCJA HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNA


W naszym przedszkolu odbyła się lekcja historyczno-patriotyczna pt. „Radzymin Moje miasto-dawniej i dziś”. Lekcję poprowadził pan Władysław Kolatorski ze swoimi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1. Było bardzo bardzo ciekawie, nie zabrakło nawet konkursów wiedzy oraz nagród.

15.11.2018R. MAMA AURELKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. IV


Dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za aktywne włączenie się do programu „Czytajmy dzieciom”. 15.11.2018 gościliśmy mamę Aurelki w gr. IV, która już po raz drugi w tym roku przedszkolnym czytała dzieciom bajeczki.

AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"


Dnia 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i całe przedszkole odśpiewało hymn narodowy (wszyscy pracownicy, wszystkie dzieci).

09.11.2019 DROGA GOLOGOTY


Tradycją patriotyczną naszego przedszkola jest obchodzenie Święta Niepodległości. Z tej okazji zapalamy znicze bohaterom walczącym za naszą wolność – grupy młodsze na Drodze Golgoty Narodu Polskiego, starsze na Cmentarzu Poległych w Radzyminie.

8.11.2018 UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA "JESTEM POLAKIEM-KOCHAM POLSKĘ"

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia patriotyczna w wykonaniu dzieci z gr. IV „Jestem Polakiem-kocham Polskę”

07.11.2018 ZAJĘCIA PŁKARSKIE

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia piłkarskie w grupach 4, 5 i 6-latków. Podczas zajęć trenerzy zachęcali nasze dzieci do treningów piłki nożnej.

07.11.2018 KONCERT MUZYCZNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

Koncert muzyczny pt. „Piękna nasza Polska cała” – czyli historia w pigułce – pieśni patriotyczne, utwory wielkich mistrzów i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


31.10.2018 nasze przedszkole odwiedzili policjanci i policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. To była ciekawa lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pieszym.

29.10.2018 TEATRZYK "KTO TY JESTEŚ, POLAK MAŁY"

W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki obejrzały spektakl o wartościach patriotycznych pt. „Kto ty jesteś, Polak mały”. Dzieci poznały historię chłopca, który poznaje symbole narodowe, hymn, godło, legendy oraz tańce ludowe.

MAMA ALEKSANDRA CZYTAŁA DZIECIOM W gr. III


19.10.2018 odwiedziła nas mama Aleksandra i przeczytała dzieciom w gr. III książeczkę pt. „Lusia, gdzie jesteś?” Dzieci poznały historię kotki Lusi, która zniknęła. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są konsekwencje bycia nieodpowiedzialnym i jak należy postępować, aby poprawić swoje zachowanie.

"ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA" - gr. IV


W dniach 17 i 24 października 2018r. grupa IV wzięła udział w programie edukacji prozdrowotnej pn. „Zdrowy uśmiech przedszkolaka”. Na początku spotkania Pani doktor pokazała dzieciom narzędzia używane przez dentystów, następnie dzieci dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby. Na koniec spotkania każde dziecko miało sprawdzony stan ząbków oraz otrzymało kolorowankę i naklejkę „Dzielny Pacjent”.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16.10.2018 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Grupa IV przygotowała wesoły program artystyczny oraz upominek dla każdego pracownika naszego przedszkola, a życzenia złożyła p. Dyrektor oraz rodzice.

18.10.2018  KONCERT MUZYCZNY PT. "DOTYK AFRYKI"

Dotyk Afryki to niezwykły koncert w jakim mogliśmy uczestniczyć w naszym przedszkolu. Wystąpili prawdziwi artyści z Afryki, którzy zaprezentowali niezwykłe instrumenty: djembe, marakasy, dum-dum, balafon i kij deszczowy, na których mogło zagrać każde dziecko.

WYCIECZKA DO MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NA GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA W WARSZAWIE


11.10.2018 pojechaliśmy do Warszawy, by w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zwiedzić Muzeum Wojska Polskiego i miejsce ważne – Grób Nieznanego Żołnierza. Duże wrażenie zrobiły czołgi, samoloty, armaty i cała ekspozycja prezentowana przez muzeum. Grób Nieznanego Żołnierza, także wzbudził sensację, a zwłaszcza żywi żołnierze pełniący honorową wartę, znicz z płonącym ogniem, a także pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

09.10.2018 MAMA KAI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. III

Grupa III gościła mamę Kai, która czytała dzieciom piękną bajkę o młodym Królu Lwie, który przyszedł na świat w afrykańskiej dżungli.

04.10.2018 MAMA LILIANY CZYTAŁA DZIECIOM W GR. III

Gościliśmy mamę Liliany, która przeczytała dzieciom opowiadania: „Weterynarz” i „Marysia i karuzela”. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy kolejnych rodziców do wzięcia udziału w akcji.

02.10.2018 MAMA AURELKI CZYTAŁA DZIECIOM W GR. IV

W naszym przedszkolu w dalszym ciągu kontynuujemy program „Czytajmy  dzieciom”. W grupie IV gościliśmy mamę Aurelki, która przeczytała dzieciom wesołe przygody gangu słodziaków.

27.09.2018 WARSZTATY PT. "FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK"

Świat mrówek jest naprawdę fascynujący, a mogliśmy się o tym przekonać uczestnicząc w warsztatach dydaktycznych na w/w temat. Dużo ciekawostek, niezwykłych ilustracji, a na koniec praca plastyczna i skonstruowanie własnego mrowiska z mrówką. Była też degustacja miodu i miód upominek dla każdego dziecka.

21.09.2018 R. "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Zaczęliśmy od krótkiej lekcji na temat ekologii, segregowania odpadów oraz bezpieczeństwa na drodze, a następnie wyposażeni w kamizelki odblaskowe, rękawiczki i worki wyruszyliśmy posprzątać najbliższą okolicę. W nagrodę za ciężką pracę po obiedzie czekał na nas słodki poczęstunek.

20.09.2018R. ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka to już tradycja w naszym przedszkolu. Od rana świeciło słońce, a dzieci zapoznawszy się z historią ziemniaka wyszły do ogrodu, by brać udział w konkursach, pieczeniu ziemniaków i wspaniałej zabawie.

19.09.2018 TEATRZYK PT. "NA JESIENNYM LIŚCIU"

W dn. 19.09.2018r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem pt. „Na jesiennym liściu”. Była to niezwykła bajka o dwóch Skrzatach, którzy chcieli zatrzymać odchodzące lato. Na ich drodze stanęli Jeż, Misio oraz Żaba bezskutecznie próbując ich przekonać, że jesień jest również piękną porą roku. Ostatecznie rozmowa z Panią Jesień sprawiła, że Skrzaty zaufały swoim przyjaciołom.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny