Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO


I nadszedł dzień zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018. Mieliśmy okazję zobaczyć efekty całorocznej pracy i choć na chwilę wybrać się w podróż do różnych ciekawych miejsc oraz przenieść się w świat bajek. Tytuły zaprezentowanych przedstawień w poszczególnych grupach:
I – „Nieposłuszna żabka”
II – „Kopciuszek”
III – „Wędrówki z Pyzą po Polsce – z biegiem Wisły”
IV – „Podróż dookoła świata”

KOLORY LATA W GR. IV


Żółty, Zielony, Niebieski, Czerwony – „Tęczowy świat”
W ostatnim tygodniu czerwca  gr. IV rozmawiała o kolorach lata. Każdy dzień był inny-kolorowy. Zastanawialiśmy się, jakie elementy z naszego otoczenia są w tych kolorach. Każdego dnia dzieci wykonywały pracę związaną z tematem dnia tj. żółte słoneczko, zielona żabka, kolorowe łódki. Następnie wszystkie elementy połączyły w całość tworząc piękny, kolorowy świat – otaczający nas krajobraz. Dzieci robiły również sałatkę z czerwonych owoców, która smakowała wyśmienicie.

UDZIAŁ W KONKURSIE "O CZYSTE POWIETRZE DBAMY - ZE SMOGIEM WYGRAMY!"


Wzięliśmy udział w X edycji konkursu o tematyce ekologicznej pt. „O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!”. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Udział wzięły dziewczynki z gr. II: Wiktoria, Gabrysia i Małgosia. 

PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS" W GR. II


W ramach programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”, który realizowany jest w naszym przedszkolu, dzieci z gr. II uczestniczyły w różnych zajęciach: poznały źródła dymów, konstruowały gry planszowe, dowiedziały się, co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy oraz uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach.

14.06.2018 "OD NASIONKA DO STRĄCZKA"- GR. IV


Grupa IV na zajęciach w kwietniu zasadziła fasolę. Od tego czasu dzieci doglądały swoich małych upraw. Regularnie podlewały nasiona i obserwowały poszczególne etapy wzrostu fasoli – od nasionka do roślinki. Nasze wyhodowane roślinki zasadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym.

PRZEDSTAWIENIE PT. "ŚPIĄCA KRÓLEWNA"

13.06.2018 młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie wystawiła dla naszych przedszkolaków współczesną wersję baśni pt. „Śpiąca królewna”. Dziękujemy za miłą współpracę.

ZABAWA Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ W GR. IV


W przedszkolu jest ciekawie i kolorowo. Zabawy z chustą są atrakcyjne dla przedszkolaków, ponieważ ćwiczą wiele umiejętności wprowadzając przy tym radosny nastrój.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY


Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskim edukacyjnym programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. Jednym z tematów zajęć był „Dzień Marchewki”. Dzieci bawiły się w detektywów, rozwiązywały zagadki o zwierzętach, które lubią marchewkę. Była okazja do degustacji marchewki – poznania jej smaku. Dzieci poznały podstawowe zachowanie prozdrowotne i proekologiczne.

08.06.2018 PIKNIK RODZINNY


Piknik rodzinny to wspaniały pomysł, by w plenerze bawiły się całe rodziny. Fotobudka, popcorn, wata cukrowa, malowanie buziek, dmuchańce (zamki, zjeżdżalnia) oraz pojazd straży pożarnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Słońce świeciło, prowadzący imprezę bezustannie zachęcali do wspólnej zabawy, a w cieniu drzew czekały syto zastawione stoły z upieczonymi kiełbaskami i wszelkiego rodzaju słodkościami. Piknik rodzinny 2018 przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze.

07.06.2018 ZAJĘCIE W GR. II


Przedszkolaki z grupy II podczas wykonywania pracy „Dzieci z różnych stron świata”.

05.06.2018 LEKCJA W SZKOLE GR.IV


Grupa IV wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie, by ją poznać i uczestniczyć w prawdziwej lekcji. Uczniowie wraz z panią przyjęli nas bardzo serdecznie. Przedszkolaki brały aktywny udział w lekcji, a na twarzach gościło zainteresowanie i ciekawość.

05.06.2018 MAMA AURELKI Z GR. III ROBI SZASZŁYKI OWOCOWE


05.06.2018 gościliśmy mamę Aurelki, która wraz z dziećmi z grupy III wykonała zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe.

29.05.2018 WYCIECZKA DO KOLORADO


Z okazji Dnia Dziecka całe przedszkole wybrało się do „krainy szczęśliwego dziecka” – czyli do centrum zabaw Kolorado w Warszawie. Było super! Zabawy tyle, że każdy z radością się zmęczył

24.05.2018 KONCERT MUZYCZNY PT. "OPOWIEŚĆ O JAŚKU, MAŁYM MUZYKANCIE Z MAZOWSZA"

Opowieść o Jaśku, małym muzykancie z Mazowsza” to tytuł majowego koncertu, który odbył się w naszym przedszkolu. Poznaliśmy utwory muzyczne z różnych regionów Polski oraz zostaliśmy zapoznani z instrumentami takimi jak flet poprzeczny, prosty oraz fujarki ludowe.

23.05.2018 LEKCJA W SZKOLE GR. II

23.05.2018 gr. II była na lekcji pokazowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Była to lekcja kształtująca wyobraźnię i dziecięcą fantazję. Słuchaliśmy wiersza „O Rupakach” Danuty Wawiłow. Wymyślaliśmy nazwy dla dziwnych stworków, rysowaliśmy je na tablicy, odgadywaliśmy zagadki. „Lekcja najfajniejsza” – tak posumowały lekcję przedszkolaki z grupy II.

18.05.2018 ZAJĘCIE W GR. III Z RODZICAMI  EMILKI


W dn. 18.05.2018r. odbyło się w gr. III spotkanie z rodzicami Emilki, którzy w bardzo miłej i serdecznej atmosferze spędzili z dziećmi czas. Celem wizyty było przygotowanie wspólnie z dziećmi „witaminek na talerzu”. Przedszkolaki samodzielnie komponowały sobie sałatki z różnych owoców. Dowiedziały się jakie witaminy są w poszczególnych owocach i jakie korzyści czerpie z nich nasz organizm. Następnie dzieci brały udział w przygotowaniu truskawkowego koktajlu. Na koniec wznieśliśmy „koktajlowy” toast i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki były bardzo wdzięczne rodzicom Emilki za radośnie spędzony z nimi czas.

17.05.2018 TEATRZYK PT. "KOZIOŁEK MATOŁEK WYRUSZA W ŚWIAT"


W naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Dzieci doskonale się bawiły, biorąc czynny udział w przedstawieniu, a przede wszystkim przekonały się, że w podróży bardzo przydaje się znajomość języków.

10.05.2018 WYCIECZKA DO ZOO

Wybraliśmy się całym przedszkolem na wspaniałą wycieczkę od ogrodu zoologicznego w Warszawie. Pogoda super, a zwierząt tyle, że po powrocie godzinami i z entuzjazmem dzieci opowiadały o swoich przeżyciach.

08.05.2018 GR. II I IV NA PRZEDSTAWIENIU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1


Dnia 08.05.2018 6-latki z naszego przedszkola były w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie na przedstawieniu pt. „A New story of Little Red Riding Hood” w wersji angielsko-polskiej. Dzieci były zachwycone, gdyż mogły poznać współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

27.04.2018 TEATRZYK PT. "BAJKA O GRAJĄCYM DRZEWIE"

W kwietniu gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem pt. „Bajka o grającym drzewie”. Była to przepiękna historia o niezwykłym drzewie, które wyrosło na leśnej polanie. Pewnej nocy zostało skradzione przez Drwala, ale przy pomocy Czarodzieja powróciło na swoją leśną polanę.

27.04.2018 II EDYCJA KONKURSU TANECZNEGO

Grupa IV z naszego przedszkola wzięła udział w kolejnej edycji konkursu tanecznego pt. „Z tańcem przez świat”. Taniec rodem z Francji Kankan bardzo podobał się publiczności i jurorom, dostaliśmy wielkie brawa, podziękowania i upominki.

25.04.2018 FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU


Dzieci z gr. III i IV wzięły udział w powiatowym etapie Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego Organizatorem była Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie. Naszym zadaniem było ułożenie tekstu piosenki o tematyce zdrowotnej do dowolnego podkładu muzycznego, a następnie zaprezentowanie utworu wraz z układem tanecznym. W załączeniu zdjęcia z Festiwalu.

23.04.2018 MAMA ALEKSANDRA Z GR. III CZYTAŁA DZIECIOM


Kontynuacja akcji cała Polska czytam dzieciom. Tym razem odwiedziła nas mama Aleksandra z gr. III i przeczytała dzieciom baśń o Szewczyku Dratewce, który wędrował od wioski do wioski i naprawiał ludziom buty.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PT. "MATEMATYKA Z WYOBRAŹNIĄ"

Wzieliśmy udział w międzyprzedszkolnym konkursie o tematyce matematyczno-ekologicznej pt. „Matematyka z wyobraźnią” organizowanym przez Publiczne Przedszkole Kraina Przedszkolaka w Radzyminie.
I miejsce praca Bartka z gr. II pt. „Waga”
III miejsce praca Wiktora z gr. IV pt. „Domino”
Gratulujemy naszym wychowankom.

20.04.2018 SPOTKANIE Z AUTORKĄ

Nasze przedszkole odwiedziła pani Agnieszka Waszak - autorka bajek, ilustracji i wydawca książki „Pora słońca, czas księżyca”- absolwentka naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci poznały cały proces powstawania książki: pisanie, ilustrowanie, przygotowanie do druku i drukowanie. Dzieci zobaczyły na slajdach zdjęcia z drukarni i ilustracje, poznały nowe słowa, (np. akwen, pryzmat). Na koniec wspólnie czytaliśmy bajki oraz rozwiązywaliśmy zagadki.

19.04.2018 KONCERT MUZYCZNY PT. "JAZZ, CO TO ZA MUZYKA?!"


„Jazz, co to za muzyka?!” – taki tytuł nosił koncert muzyczny, który przybliżył nam genezę tego gatunku muzycznego. Dzieci poznały akordeon, akompaniowały na instrumentach do słynnych standardów jazzowych i świetnie się bawiły.

16.04.2018 ZAJĘCIE W GR. II Z TATĄ I SIOSTRĄ GABRYSI S.

Dnia 16.04.2018 r. gościliśmy starszą siostrę Gabrysi – Patrycję i jej tatę – Przemysława Stankiewicz. Opowiadali o swoich wyprawach w góry, trudnościach i osiągnięciach. Dzieci zapoznały się ze sprzętem do wspinania oraz zasadami bezpieczeństwa podczas wyprawy w góry. Oglądały albumy z wypraw, zdjęcia. Dziękujemy tacie Gabrysi za zorganizowanie ciekawego zajęcia.

16.04.2018 MAMA AURELKI Z GR.III CZYTAŁA DZIECIOM

16.04.2018r. w gr. III gościliśmy siostry i mamę Aurelki, która przeczytała dzieciom „Nowe przygody Bobika”. Dowiedzieliśmy się, że przyjaźń jest bardzo ważna i trzeba ja pielęgnować.

LEGIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Legia w naszym przedszkolu! Tak, trenerzy przyjechali, by zachęcić nasze dzieci do treningów piłki nożnej i chłopców, i dziewczynki, a co z tego wyniknie czas pokaże. 

III GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "POCZTÓWKA Z PAPIEŻEM ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II"

Sześcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w III gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Pocztówka z Papieżem Świętym Janem Pawłem II” i zdobyło nagrody, których uroczyste rozdanie odbyło się 19 kwietnia 2018r. Zachęcamy do obejrzenia w galerii zdjęć prac konkursowych.

09.04.2018 OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU ORAZ DZIEŃ KOLORU NIEBIESKIEGO

W dniu 09.04.2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający na 2 kwietnia. Ten dzień przebiegł pod hasłem „Zrozum drugiego człowieka” oraz jako Dzień Koloru Niebieskiego. Dzieci poznały historię Zosi oraz misje i cele Fundacji Synapsis. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

06.04.2018 R. GR. IV SADZI FASOLĘ


„Od nasionka do strączka”- czyli zielony ogródek w sali. W grupie IV każde dziecko posadziło swoją fasolkę i bardzo uważnie będzie śledzić kolejne etapy jej rozwoju.

04.04.2018 R. HARCERZ Z WIZYTĄ W GR. II


Harcerz wychodząc naprzeciw potrzebie i konieczności stymulowania dziecięcej ciekawości świata zainspirował dzieci z gr. II do działania, nauczył przedszkolaków nowych zabaw. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudził mundur harcerski oraz ciekawe opowieści o tradycjach harcerskich. Dziękujemy starszemu bratu  Alberta z gr. II –Bartkowi za udział w zabawach z dziećmi.

29.03.2018; 05.04.2018 - WYCIECZKA DO PAŁACU KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE
 

Na wycieczkę autokarową wybraliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki na warsztaty o dinozaurach. Było bardzo ciekawie, widzieliśmy szkielety naturalnych wielkości, poznaliśmy historię, zwyczaje i sposób życia dinozaurów, można był nawet pogłaskać wybrane okazy.

WIELKANOCNE PRACE PRZEDSZKOLAKÓW

W naszym przedszkolu powstały ręcznie robione ozdoby wielkanocne m.in. w postaci baranków z płatków owsianych, kolorowych zajączków, owsa zasianego przez dzieci. Pomysłów na wielkanocne prace było dużo.

23.03.2018 POKAZ LED SHOW

W marcu mieliśmy super show i szał, a powodem był pokaz świateł „Led -show”. Było kosmicznie, fantastycznie i niezwykle. Bawiliśmy się wspaniale, a najlepsze było łapanie tysięcy kolorowych światełek.

21.03.2018R. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W pierwszy dzień wiosny wszyscy przyszliśmy ubrani na zielono. Obejrzeliśmy z zainteresowaniem wiosenne przedstawienie przygotowane przez gr. III. Następnie z Marzanną, piosenkami, kwiatami, balonami i instrumentami przeszliśmy ulicami, by głośno cieszyć się z przyjścia wiosny. Na koniec była degustacja pysznych wafli, przyniesionych przez Gabrysię z gr. II.

PRZYGOTOWANIA DO OBCHODÓW PIERWSZEGO DNIA WIOSNY


Zrobiliśmy Marzannę zimową pannę po to, by ją przegonić hen daleko za morze, by już do nas nie wróciła miejsce WIOŚNIE ustąpiła.

PRACA PLASTYCZNA W GR. I "WIOSENNE KWIATY"

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego nas najmłodsi artyści z gr. I wykonali pracę plastyczną pt. „Wiosenne kwiaty”.

16.03.2018 TATA MAŁGOSI Z GR. IV CZYTAŁ DZIECIOM


Kontynuacja akcji cała Polska czyta dzieciom. W gr. IV przygody „Pana Kuleczki” W.Widłaka czytał tatuś Małgosi.

14.03.2018 TEATRZYK PT. "WIELKANOCNE PRZYGODY PINGWINA MARCELA"


14.03.2018r. odwiedzili nas aktorzy z przedstawieniem  o tematyce wielkanocnej pt. „Wielkanocne przygody Pingwina Marcela”. Zostaliśmy zapoznani ze zwyczajami oraz tradycjami Świąt Wielkanocnych.

14.03.2018 GMINNY KONKURS TWÓRCZO-RECYTATORSKI POD HASŁEM "RADZYMIN - MOJE MIASTO"


„Radzymin-moje miasto” to tytuł konkursu twórczo-recytatorskiego zorganizowanego przez Przedszkole nr 2 w Radzyminie. Było patriotycznie i uroczyście. Wystąpił zespół pieśni i tańca „Wyszków”. Była degustacja potraw regionalnych, były nagrody za zajęte miejsca i wyróżnienia. My zajęliśmy II i III miejsce oraz zdobyliśmy dwa wyróżnienia.

XVI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "INNE SPOJRZENIE"


Gabrysia S. z gr. II wzięła udział XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie” dla dzieci w wieku od 6 lat. Tegoroczny motyw przewodni konkursu to: „Tajemnice błękitnej planety”. Efekty ciężkiej pracy Gabrysi można zobaczyć w galerii zdjęć.

KONKURS "TAK ŻYĆ, JAK ŻYŁEM, WARTO BYŁO..." JÓZEF PIŁSUDSKI

Dzieci gr. III wzięły udział w szóstej edycji warszawskiego konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…” Józef Piłsudski. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać laurkę dla Polski z okazji 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prace Blanki, Mai i Leny można zobaczyć w galerii zdjęć.

8 MARCA W GRUPIE IV

Tak dziewczynki z gr. IV obchodziły dzień dziewczynek (kobiet). Były lizaki, tulipany, róże, kolorowe prymulki i moc życzeń. 

08.03.2018 KONCERT MUZYCZNY PT. "JAK KACZKA MAŁA NA WIOSNĘ CZEKAŁA"


„Jak kaczka mała na wiosnę czekała” – taki tytuł miał wiosenny koncert muzyczny w naszym przedszkolu. Poznaliśmy instrument z rodziny instrumentów dętych  blaszanych – puzon. Było słonecznie, tanecznie, wesoło i bardzo wiosennie.

26.02.2018 TEATRZYK PT. "JAK PRZECHYTRZYĆ WILKA?"

W naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk lalkowy z przedstawieniem pt. „Jak przechytrzyć wilka?”. Aktorzy przybliżyli dzieciom przygody bohaterów bajki „Wilk i trzy świnki”. Okazało się, że działając w grupie możemy osiągnąć więcej niż samemu.

22.02.2018R. KONCERT MUZYCZNY PT. "JEGO WYSOKOŚĆ KRÓL MACIUŚ PIERWSZY"


Koncert muzyczny pt. „Jego wysokość król Maciuś Pierwszy” był super! Była Legenda o królu Kraku i smoku wawelskim, opowieść o krzyżakach i dzielnym rycerzu Zbyszku z Bogdańca. Przeboje Mozarta, G. Gershwina i Sławomira grane były na klarnecie. Mieliśmy dużo wspaniałej zabawy.

19.02.2018 R. - JĘZYK ANGIELSKI W GR. II


W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w sposób ciekawy, tak aby nauka była przyjemna i efektywna. Dlatego pani Iwona prowadzi zajęcia również w formie zabawy, np. naśladowanie zwierząt w trakcie słuchania nagrań w języku angielskim.  

13.02.2018 R. ZAJĘCIE Z RODZICEM W GR. III-MAMA BASI


W gr. III odbyło się kolejne zajęcie kulinarne. Tym razem gościliśmy mamę Basi, która pokazała dzieciom jak powstaje pyszne ciasto z jabłkami. Dzieci ubrane w fartuszki ochronne aktywnie brały udział w przygotowaniu ciasta, a gdy ciasto się piekło, to nie mogły się doczekać aż go spróbują. Dziękujemy pani Agacie za zorganizowanie ciekawego zajęcia.

09.02.2018R. BAL KARNAWAŁOWY


Bal karnawałowy to była wspaniała podróż baśniowym okrętem. W towarzystwie kapitana Sztorma i wróżki (Wróżka co dopiero wstała z łóżka) odwiedziliśmy odległe zakątki świata bawiąc się wspaniale. A bajecznie kolorowe przebrania w pięknie udekorowanej sali dodały magii imprezie. 

07.02.2018 MAMA   ANI Z GR. III CZYTAŁA DZIECIOM


W naszym przedszkolu ciąg dalszy odkrywania magii książek. Tym razem gościliśmy mamę Ani, która przeczytała dzieciom serię bajek, m.in o Jasiu i Małgosii. Dzieci siedząc na kolorowym dywanie, zamykają oczy i przenoszą się myślami do świata bajek. Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego spędzania czasu przy miłej literaturze.

WYJAZD DO  WOŁOMINA NA SPEKTAKL TEATRU WSPÓŁCZESNEGO


30.01.2018 r byliśmy na spektaklu musicalowym w wykonaniu aktorów sceny krakowskiego  Teatru Współczesnego pt. „Karolcia”. Przedstawienie przeniosło nas w świat niesamowitych i zabawnych przygód głównych bohaterów. Efekty specjalne oraz cudowna scenografia pozwoliły najmłodszym widzom poczuć baśniowy charakter oraz wyruszyć na wspólną wędrówkę w krainę wyobraźni.

FERIE W PRZEDSZKOLU


A w ferie za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z przedszkolakami ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc, dlatego skorzystaliśmy z uroków zimy i ulepiliśmy bałwana.

AKCJA "GÓRA GROSZA"

W dniach 27.11.2017 r.-02.01.2018r. nasze przedszkole wzięło udział w XVIII edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Akcja jest przeprowadzana w całej Polsce przez Towarzystwo Nasz Dom, poprzez zbiórkę monet. Łącznie zebraliśmy 55 zł i 30 gr. Celem akcji Góra Gorsza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną.

11.01.2018 WARSZTATY Z RODZICEM W GR. III- MAMA JASIA

W dniu 11.01.2018 r. w grupie 5-latków mama Jasia zorganizowała pieczenie ciasteczek francuskich. Dzieci samodzielnie wyciskały foremkami różne kształty ciastek. Po upieczeniu lukrowały i ozdabiały kolorowymi dekoracjami, a następnie z wielką ochotą i radością degustowały. Mniam…. Dziękujemy mamie Jasia

10.01.2018 DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu, to wielkie wydarzenie, na które czekają babcie, dziadkowie i ich wnuki. Spotkania odbyły się we wszystkich grupach. Był program artystyczny, wręczenie upominków, słodki poczęstunek, radość, wzruszenie i dużo, dużo pozytywnych emocji.

09.01.2018 TEATRZYK PT. "URATUJMY KRAINĘ BAŚNI"

Aktorzy teatru „Magik” przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Uratujmy krainę baśni”. Bohaterowie spektaklu z pomocą dzieci udowodnili, że to książka jest najlepszym przyjacielem każdego człowieka.

04.01.2018 KONCERT MUZYCZNY PT. "TAJEMNICA KARNAWAŁOWEGO KAPELUSZA "

Za nami kolejne spotkanie z muzyką, tym razem muzyką taneczną i filmową. Podczas spotkania dzieci poznały elektroniczny instrument klawiszowy – keyboard.

18.12.2017 GR. I NA ZABAWIE MIKOŁAJKOWEJ

 Grupa I była na zabawie mikołajkowej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie. Dzieci odwiedziły dom Mikołaja i Mikołajowej, uczestniczyły we wspólnej zabawie tanecznej z elfami oraz brały udział w różnych konkurencjach świątecznych. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę

12-13.12.2017 ODBYŁY SIĘ SPOTKANIA WIGILIJNE

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją w każdej grupie odbyły się spotkania wigilijne z rodzicami. Program artystyczny i wspólne śpiewanie kolęd dodały magii tym przedświątecznym spotkaniom.

ZAJĘCIE PT. "MIKOŁAJ" W GR. II

Dzieci z gr. II podczas kolejnego zajęcia plastycznego wykonały wizerunek Mikołaja, który zawita do nich z dużą ilością prezentów, bo w naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci.

08.12.2017R. ZAJĘCIE Z RODZICEM W GR. III

W dniu 08.12.2017r. do grupy III zawitała mama Liliany, aby wspólnie z dziećmi przygotować bożonarodzeniowe pierniki. Przedszkolaki w wesołej atmosferze zapoznały się z recepturą przygotowania i pieczenia tych ciasteczek: gniotły, wałkowały, a następnie  wyciskały foremkami różne kształty pierników. Po upieczeniu posłużyły one jako element prezentu dla rodziców oraz ozdoby choinkowe. Mniam!!! Dziękujemy

08.12.2017 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

8 grudnia 2017 w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. „Choinka, jabłuszka i zapach pierników”. Mieliśmy okazję poznać staropolskie zwyczaje i obrzędy. Koncert był przeplatany wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek przy choince.

07.12.2017 PIERNIKOWANIE W GR. II

W gr. II zajęć kulinarnych ciąg dalszy. Tym razem robiliśmy świąteczne pierniki, a zapach świąt rozniósł się po całym przedszkolu. Najciekawszym etapem była degustacja oraz własnoręczne dekorowanie upieczonych pierników. Dziękujemy pani Agnieszce za zorganizowanie ciekawego zajęcia

07.12.2017 WARSZTATY Z RODZICEM W GR. IV

W grupie IV w ramach projektu poznajemy zawody i pasje rodziców dzieci pod kierownictwem mamy Niny, przygotowały ciekawe świąteczne upominki w postaci pięknych bombek. Takie warsztaty są zawsze dla dzieci pełne atrakcji i radości.

06.12.2017 MIKOŁAJKI

06.12.2017 to Dzień Świętego Mikołaja. W tym dniu nie zabrakło w naszym przedszkolu tego szczególnego gościa. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy na wspólną zabawę w dn. 14.12.2017r.

05.12.2017 UBIERAMY CHOINKĘ

W naszym przedszkolu przyszedł czas na ubieranie choinki oraz przygotowywanie dekoracji świątecznych. Największa choinka została ubrana przez gr. II.

01.12.2017R. TEATRZYK PT. "GRAJKA MIKOŁAJKA"

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru Tak z przedstawieniem świątecznym pt. „Grajka Mikołajka”.
Jednym z bohaterów  bajki jest Elf, który ma niewiele czasu, aby przygotować świat do nadejścia zimy i wizyty Św. Mikołaja. Oprócz wesołego elfa występuje również aniołek oraz bombka. Wspólna zabawa kończy się wizytą Prawdziwego Świętego Mikołaja.

01.12.2017 BABCIA LENY S. Z GR. III CZYTAŁA DZIECIOM

W pierwszym dniu grudnia gościliśmy babcię Leny S. z gr. III, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pan Kuleczka”.

30.11.2017R. ZAJĘCIE W GR. II "ZIMOWA MODA"

Nadeszły chłodne dni, a nasze przedszkolaki mają swoje sposoby na zimową garderobę. Pomysłów było dużo, a każdy projekt wyjątkowy.

II MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

II miejsce w ogólnopolskim konkursie to wielkie osiągnięcie. Spośród czterech uczestników z naszego przedszkola, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyka z wyobraźnią” jedna praca okazała się zwycięską, a była to praca Małgosi z gr. II (drzewo z nasionami). Zdjęcia prac uczestników konkursu z naszego przedszkola w galerii zdjęć.

24.11.2017 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2017r. świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia, który pozostał u nas na cały dzień i razem z nami uczestniczył w różnych formach spędzania dnia w przedszkolu. Nasze pluszaki uczestniczyły w różnych zajęciach w sali, razem z nami ćwiczyły, spędziły czas w ogrodzie przedszkolnym, a na koniec wyruszyły w wesołą podróż naszą lokomotywą na placu zabaw.

21.11.2017R. KONCERT MUZYCZNY PT. "JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI TEJ"

W listopadzie uczestniczyliśmy w koncercie o tematyce patriotycznej pt. „Jesteśmy dziećmi ziemi tej”. Podczas tego niezwykłego wydarzenia zostaliśmy zapoznani z instrumentem smyczkowym, jakim są skrzypce.

16.11.2017R. TEATRZYK PT. "PRZYJAŹŃ TO SKARB"

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Agencji Artystycznej z Krakowa z programem pt. „Przyjaźń to skarb”. Nasze przedszkolaki wraz z mieszkańcami lasu wyruszyły na poszukiwanie skarbu. Po drodze czekało na nich wiele zagadek oraz śpiewanie piosenek. Odnaleziony skarb to nie cenne rzeczy, ale prawdziwa Przyjaźń

16.11.2017 RZEŹBA W GR. IV

W gr. IV odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Dzieci tworzyły rzeźby w mydle według własnego pomysłu. Efekty prac można zobaczyć w galerii zdjęć lub na wystawie w przedszkolu.

14.11.2017 GR. IV POZNAJE ZAWÓD PIZZERA

Bardzo dziękujemy Państwu Magdalenie i Łukaszowi Miąsko za to, że w ramach realizacji projektu „Poznajemy ciekawe zawody rodziców” mogliśmy zapoznać się z pracą pizzera. Dzieci odwiedziły pizzerie DaGrasso i czynnie uczestniczyły w tworzeniu pizzy. Poznawały kolejne etapy, wybierały dodatki, sypały ser i zioła, nakrywały do stołu. A na koniec przepyszna degustacja.

14.11.2017 TATA GABRYSI S. Z GR. II CZYTAŁ DZIECIOM

Do akcji czytania dzieciom dołączył tata Gabrysi S. z gr. II, który przyniósł Wielką księgę przygód Bolka i Lolka i przeczytał dzieciom bajkę pt. „Bolek i Lolek w przedszkolu”.

13.11.2017 ZAJĘCIA W GR. I "POTRAFIMY DBAĆ O ZĘBY"

W ramach edukacji prozdrowotnej  dzieci zostały zapoznane z zawodem stomatologa oaz dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, pastą i szczoteczką.

13.11.2017 MAMA TYMKA Z GR. IV CZYTAŁA DZIECIOM

Z cyklu czytamy dzieciom w grupie IV Mama Tymka czytała dzieciom książkę pt.  Tajemnice klubu – „Dobre maniery” D.Skwarka.

09-10.11.2017 DROGA GOLGOTY

99 rocznica Święta Niepodległości to okazja, by wyruszyć w marsz patriotyczny i uczcić pamięć zapaleniem zniczy na drodze Golgoty tych, którzy zginęli walcząc za naszą wolną Polskę.

09.11.2017 WARSZTATY PT. "OWOCOWE NUTKI"

Dziś były warsztaty pt. „Owocowe nutki”. Nie było degustacji, ale za to mnóstwo pomysłów na to, jak z owocu lub warzywa powstaje instrument muzyczny i to grający: okaryna z pietruszki, trąbka z tykwy, dudka z marchewki, multanka z bambusa i wiele innych ciekawych pomysłów, które bardzo podobały się dzieciom, bo naprawdę grały.

08.11.2017 ZAJĘCIE PLASTYCZNE W GR. I - WYKLEJANIE PLASTELINĄ

Wyklejanie plasteliną to ciekawe zajęcie dla najmłodszych przedszkolaków. Przy rozcieraniu plasteliny dzieci ćwiczą paluszki, a przy tym świetnie się bawią. 3-latki wykonały kalosze z plasteliny na deszczową pogodę.

ZABAWY RUCHOWE W SALI W GR. I

Zabawy ruchowe odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju każdego dziecka, dlatego w przedszkolu dajemy dzieciom jak najwięcej okazji do ruchu, zarówno w sali, jak i w ogrodzie przedszkolnym.

03.11.2017 BABCIA MAĆKA Z GR. IV CZYTAŁA DZIECIOM

Grupa IV gościła babcię Maćka, która czytała dzieciom piękną bajkę braci Grimm pt. „Braciszek i siostrzyczka”.

ZABAWY DOWOLNE W GR. IV

Każdy przedszkolak czeka na moment w ciągu dnia, jakim jest dowolna działalność dzieci, do której możemy zaliczyć m.in. zabawy swobodne w sali. Każda zabawa, nawet ta najbardziej prosta przynosi dużo radości.

27.10.2017 WARSZTATY KULINARNE W GR. III

Zajęcia kulinarne w gr. III rozpoczęliśmy od spotkania z mamą Huberta, która przygotowała w domu babeczki a dzieci zajęły się ich własnoręcznym ozdabianiem. Dziękujemy pani Agnieszce i zapraszamy kolejnych rodziców.

27.10.2017 ZAJĘCIA KULINARNE W GR. II

Grupa II miała zajęcie kulinarne pt. „Robimy pizzę”. Pizza powstała od podstaw z wszelkimi dodatkami, a po upieczeniu był przepyszna. Dziękujemy pani Agnieszce Całka – mamie Bartosza za zorganizowanie ciekawego zajęcia.

26.10.2017 KONCERT MUZYCZNY PT. "NIEZWYKŁE PRZYGODY PANA PAŹDZIERNIKA"

W ramach spotkań z muzyką  odbył się kolejny koncert muzyczny. Podczas spotkania dzieci mogły poznać  instrumenty perkusyjne oraz przygody niesamowitego Pana Października. Towarzyszyły nam ciekawe muzyczne opowieści wśród bajecznie kolorowych liści.

19.10.2017 SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

19.10.2017 nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Dzieci poprzez ciekawą formę prezentacji z łatwością przyswoiły i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym.

17.10.2017 GR. IV NA SPOTKANIU Z PANEM BURMISTRZEM

Grupa IV odbyła spotkanie z panem burmistrzem Krzysztofem Chacińskim. W gabinecie burmistrza dzieci zadawały pytania, a pan burmistrz chętnie i obszernie na nie odpowiadał. To było bardzo niezwykłe spotkanie, ponieważ dzieci mogły osobiście poznać tak ważną osobę.

 

16.10.2017 KONKURS RECYTATORSKI

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorskim, prezentującym twórczość Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej i zajęły wysokie miejsca:
I miejsce – Aurelia z gr. III
II miejsce – Maja z gr. IV
III miejsce – Blanka z gr. III

 

13.10.2017 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieliśmy w naszym przedszkolu małą uroczystość. Grupy IV i II przygotowały program artystyczny i drobne upominki, a życzenia złożyła p. dyrektor i p. Agnieszka - przewodnicząca Rady Rodziców.

 

12.10.2017 ZAJĘCIE PLASTYCZNE W GR. II

Grupa II wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne liście”. Dzieci miały dużo radości przy naklejaniu kolorowych liści na kartkę. Z darów jesieni powstały różne zwierzątka, drzewa itp

11.10.2017 TEATRZYK PT. "PRZYGODY STRUSIA"

 

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru Lalek Fraszka, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Przygody Strusia”. Teatrzyk bardzo spodobał się dzieciom, opowiadał o tym, jak Myśliwy przywiózł z wyprawy strusie jajo, z którego później wykluwa się tytułowy bohater.  Strusiowi w jego przygodach towarzyszą Kot, Baran, Kurczak. Bajka dobrze się skończyła i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

05.10.2017 "MARTWA NATURA"- ZAJĘCIE W GR. IV

Malowanie farbami to ulubione zajęcie plastyczne dzieci. Dziś grupa IV zmierzyła się z tematem „Martwa natura”. Jak prawdziwi malarze patrząc na tacę z owocami tworzyli swoje dzieła

 

29.09.2017 GR. II NA SPOTKANIU Z PANEM BURMISTRZEM

Grupa II była z wizytą u p. Burmistrza. Dzieci oglądały gabinet, salę konferencyjną, zadawały pytania i słuchały odpowiedzi, które w dużym stopniu poszerzyły ich wiedzę o Radzyminie. Na koniec spotkania – niespodzianką był słodki poczęstunek.

 

29.09.2017 TATA OLI Z GR. IV CZYTAŁ DZIECIOM

„Czytanie w przedszkolu” – tym razem dzieciom czytał tata Oli z gr. IV. Dzieci uważnie wysłuchały bajki pt. „Śpiąca królewna – Aurora urządza przyjęcie”.

 

28.09.2017 ZAJĘCIA Z RODZICEM W GR.III

W grupie III mama Mai prowadziła ciekawe zajęcie o zwierzętach leśnych i domowych. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

 

27.09.2017 GRUPA IV ROBIŁA SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Grupa IV z darów jesieni przygotowała pyszną i zdrową sałatkę owocową.

 

26.09.2017 - ZAJĘCIA W GR.IV PT. "SKĄD WZIĄŁ SIĘ CUKIER?"

Grupa IV zainspirowana przyniesionym burakiem cukrowym przez mamę Wiktora, miała ciekawe zajęcie pt. „Skąd wziął się cukier?”. Dziękujemy pani Magdalenie za pomysł i materiały do zajęć.

 

25.09.2017 BABCIA AURELKI Z GR. III CZYTAŁA DZIECIOM

„Cała Polska czyta dzieciom” – znów rozpoczęliśmy kontynuację tego tematu. Jako pierwsza czytała babcia Aurelii z gr. III.

 

18.09.2017 KONCERT MUZYCZNY PT. "O KAROLINIE, KTÓRA CHCIAŁA WIEDZIEĆ, CO TO JEST SZTUKA"

Inaugurację koncertów muzycznych rozpoczął koncert pt. „O Karolinie, która chciała wiedzieć, co to jest sztuka”. Poznaliśmy instrumenty: gitarę i ukulele. W trakcie koncertu wszystkie dzieci już doskonale znały odpowiedź na tytułowe pytanie. 

 

15.09.2017 SPRZĄTANIE ŚWIATA

W  dniu 15.09.2017 odbyła się akcja sprzątania świata. Dzieci ze wszystkich grup brały udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Na koniec było delektowanie się  kiełbaskami pieczonymi w ognisku na terenie przedszkolnego ogrodu.

 

14.09.2017 GRUPA III POZNAJE SKRZYŻOWANIA

Grupa III wybrała się na skrzyżowanie ulic w ramach realizacji tematu „Bezpieczna droga do przedszkola”.

 

11.09.2017 SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Absolutnym hitem było spotkanie z pszczelarzem, który przywiózł ze sobą prawdziwe pszczoły w szklanym ulu. Było oglądanie pszczół przez lupę, lepienie świec z wosku, degustacja miodu, a na koniec rozdanie certyfikatów

 

06.09.2017 TEATRZYK PT. "W 7 DNI DOOKOŁA BAJEK"

Sezon teatrzyków dla dzieci rozpoczęli aktorzy Teatru Tak z przedstawieniem pt. „W 7 dni dookoła bajek”. To było bardzo ciekawe przedstawienie i wspaniała zabawa dla wszystkich.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny