O PRZEDSZKOLU

Jeśli nie wie - wytłumacz
Jeśli nie może - pomóż…”
                           Janusz Korczak

Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dziecko rozwinie swoje talenty, zdobędzie nowe umiejętności, rozwinie wyobraźnię, spotka przyjaciół i będzie świetnie się bawić. Poprzez kreatywną naukę i zabawę rozbudzi ciekawość poznania otaczającego świata oraz naturalną spontaniczność.

Misją naszego przedszkola jest wprowadzenie dziecka w świat wartości uniwersalnych: piękna, dobra, prawdy. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób, gotowe  szukać nowych, lepszych, oryginalnych rozwiązań.

LOKALIZACJA

Przedszkole z wieloletnią tradycją i historią.

Wychowują się w nim kolejne pokolenia mieszkańców Radzymina. Mieści się w wolnostojącym budynku z dala od ruchliwych ulic otoczony zielenią. Teren wokół jest spokojny i bezpieczny, nie słychać miejskiego gwaru za to towarzyszy nam szum drzew i śpiew ptaków.

Opiekę nad wychowankami sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna ciągle doskonaląca swoje umiejętności poprzez liczne kursy i szkolenia. Praca dydaktyczna nastawiona jest na indywidualny rozwój dziecka.

Sale dla dzieci są: przestronne, widne, wyposażone w sprzęt oraz zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci.

Posiłki są przygotowywane na miejscu w trosce o najwyższe standardy i zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami.

ZAPEWNIAMY

Mamy duży i bezpieczny ogród, w którym dzieci mogą miło spędzić czas korzystając ze sprzętów i urządzeń posiadających wszelkie niezbędne atesty. Nasz ogród to nie tyko miejsce do zabawy - dzięki przepięknym drzewom oraz roślinności znajdującej się na poszczególnych placach to także zakątek do obserwacji przyrodniczych

Nasze przedszkole zapewnia:

• odpowiednie warunki nauczania i wychowania,
  • program kształcenia i wychowania zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty,
  • wszechstronny rozwój zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
  • warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie „dojrzałości szkolnej”,
  • pomoc psychologa i logopedy.

Przedszkole wobec rodziny pełni funkcję doradczą wspierającą działania wychowawcze.