RADZYMIN POMAGA UKRAINIE !!!

Utworzono dnia 27.02.2022

#RadzyminPomagaUkrainie

Dzisiaj Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina zwołał kolejne pilne spotkanie gminnego sztabu kryzysowego w sprawie pomocy dla Ukrainy ????????. Chęć pomocy ???? (w różnych formach) obywatelom Ukrainy zgłosiło do nas już bardzo dużo osób i cały czas przyjmujemy zgłoszenia na mail: ukraina@radzymin.pl Na dzisiejszym spotkaniu ustalono kilka konkretnych działań, które będą koordynowane przez Gminę #Radzymin i na bieżąco będziemy dostosowywać je do potrzeb naszych współbraci z Ukrainy.

???? Jak pomagamy dziś? ????

???? RADZYMIŃSKI PUNKT POMOCY UKRAINIE – zbiórka darów. Od dzisiaj uruchomiliśmy w centrum naszego miasta - ???? #RADZYMIŃSKI #PUNKT #POMOCY #UKRAINIE - ul. Konstytucji 3 Maja 4). Punkt będzie przyjmował dary rzeczowe codziennie w godzinach 7.00-20.00. W zbiórkę włączyły się gminne #szkoły i #przedszkola, które będą przyjmowały dary w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz OSP Zawady (Zawady 22) i OSP Radzymin.

???? Adresy gminnych szkół przyjmujących dary (pon.-pt. godz. 7.00-20.00): - Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka (Radzymin, ul. 11 Listopada 2). księżnej Eleonory Czartoryskiej (Radzymin, ul. M. Konopnick - Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej (Radzymin, ul. M. Konopnickiej 24) - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie (Słupno, al. Jana Pawła II 14) - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej nr 2 w Słupnie (Słupno, ul. Szkolna 3) - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach (Stare Załubice, ul. Mazowiecka 40) - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem (Ciemne, ul. Wołomińska 208) - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie (Nadma, ul. Szkolna 7) - Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Radzymin, ul. Batorego 10) - Przedszkole nr 2 w Radzyminie (Radzymin, ul. Witosa 78).

???? Zbieramy (na chwilę obecną najbardziej potrzebne produkty): - artykuły żywnościowe z długim terminem ważności, - karimaty, śpiwory, koce, - środki higieny osobistej i pampersy, - środki opatrunkowe. Osobami, które będą czuwały nad zbiórką darów są od lat znani z chęci niesienia pomocy wolontariusze: Katarzyna Tyczyńska, Tomasz Libner oraz Ireneusz Kurzyński. Każdy, kto chciałby im pomóc proszony jest o przysłanie zgłoszenia na maila ukraina@radzymin.pl lub pozostawienie informacji bezpośrednio w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie (ul. Konstytucji 3 Maja 4).

???? POMOC MEDYCZNA Każdy obywatel Ukrainy otrzyma bezpłatną pomoc medyczną w Centrum Medycznym w Radzyminie (ul. Konstytucji 3 Maja 17). Czynne codziennie, całodobowo (Izba Przyjęć / Nocna Pomoc Lekarska).

???? MATERIAŁY INFORMACYJNE Gmina Radzymin przygotowuje ulotki z informacjami dotyczącymi: jak zalegalizować pobyt, jak uzyskać pomoc w zakresie zagospodarowania, ewentualnego wsparcia z OPS, pomocy psychologicznej, pomocy prawnej, przyjęcia dziecka z Ukrainy do gminnej szkoły, itp. Podamy również numery telefonów, gdzie będzie można uzyskać informacje. Materiały będą przetłumaczone na język ukraiński.

???? O co prosimy? ????

???? ZGŁOSZENIA na maila Prosimy o zgłaszanie chęci i sposobu pomocy na jeden adres mailowy: ukraina@radzymin.pl (z podaniem swoich danych kontaktowych).

???? INFORMACJA O JUŻ UDZIELONEJ POMOCY W ZAKRESIE ZAKWATEROWANIA OBYWATELI UKRAINY W ZWIĄZKU Z KONFLIKTEM Już dzisiaj dziękujemy wszystkim Mieszkańcom gminy Radzymin, którzy zakwaterowali rodziny z Ukrainy. W celu zorganizowania bieżącego i przyszłego wsparcia dla tych rodzin, prosimy wszystkich, którzy udzielają takiego schronienia, o informację na maila: ukraina@radzymin.pl

???? PSYCHOLOG Poszukujemy psychologa znającego język ukraiński, który zechciałby włączyć się w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie gminy Radzymin. Zgłoszenia przyjmujemy na mail: ukraina@radzymin.pl

???? WOLONTARIUSZE Z UKRAINY, TŁUMACZE Prosimy o zgłoszenia wolontariuszy z Ukrainy mieszkających na terenie gminy Radzymin oraz osoby znające język ukraiński w celu pomocy w zakresie tłumaczeń (mail: ukraina@radzymin.pl). ???????????? Drodzy Mieszkańcy, już dzisiaj dziękujemy za wszelką pomoc wobec naszych Przyjaciół z Ukrainy. Jesteście Wielcy! ???????????? #RadzyminPomagaUkrainie #SolidarnizUkrainą

Licznik odwiedzin: